Zip Perde Nedir?

Zip Perde Nedir? Dış mekanlarda ya da karanlık bir ortam oluşturmak için kullanılan perdelere zip perde denmektedir.
Özellikle iş yerlerinde ve insanların yoğun olarak uğradığı lokanta gibi yerlerde aile salonu olarak tasarlanmak istenen yerlerde ayrı bir bölüm oluşturmada çok kullanılan zip perde, güneşin zararlı ışınlarını emerek mekana girişini önler. Sızdırmazlık konusunda çok etkili olan bu zip perde modelleri ile hem sağlıklı bir ortam oluşturmak hem de mekana ayrı bir güzellik katmak mümkün olmaktadır. Güneşte bulunan kanserojen etkili UV ışınlarını tamamen süzerek güneşin sadece faydalı ışınlarından faydalanmak isteyen insanların ev ve işyerlerinde tercih ettiği zip perde türleri ile dekoratif bir güzellik de elde edilmektedir.
Açık havada kullanılmak istenen teras gibi yerlerde yazın güneşli günlerinde vakit geçirmek isteyen
insanlar, zip perde modelleri ile hem açık hava keyfinden mahrum kalmamakta hem de güneşin yan etkilerinden korunabilmektedir. Ofislerde de çok sık gördüğümüz bu perde modelleri mekanın rengine uygun model ve renk seçenekleri ile ev, işyeri ve ofis gibi mekanları tasarımda apayrı bir noktaya taşıyor. Sadece güneş ışınlarından korunmada değil, kışın rüzgardan ve yağmurdan, yazın ise böcek ve haşerelerden korunma konusunda zip perde çeşitleri insanlarla büyük kolaylık sağlıyor. Sızdırmazlık özelliği sayesinde pencerelerde güvenle kullanılan bu perde türü, bulunduğu mekana kazandırdığı hava ile de insanların dekorasyonda çok tercih ettiği perde modellerinin başında geliyor.
Zip perdeler, önceleri pek yaygın olmayan, sadece bazı işyerlerinde ya da büyük lokantalarda ve
otellerin lobilerinde gördüğümüz perde türleri iken günümüzde insanlar tarafından ev dekorasyonunda da zevkle kullanılan ürünler arasına girdi. Artık evlerinde şık bir görünüm arzulayan, güneş ışığını alan odalarda ve dış mekanlarda karanlık bir ortam oluşturmak isteyen her insan ilgi ile zip perde modelleri arasından seçim yaparak evlerini ve mekanlarını daha dekoratif bir hale getirmeye başladı.
Çünkü bu perde türü sadece sağlıklı bir ortam sağlamakla kalmıyor, mekana
sağladığı harika görünüm ile de bakanları kendisine hayran bırakıyor. Bu nedenle de evlerde, işyerlerinde ve ofislerde kullanımı giderek yaygınlaşıyor. zLock teknolojisi kullanılarak imal edilen zip perde türleri, hem UV ışınlarını, hem rüzgar ve su sızıntılarını hem de dışarıdan gelebilecek haşere ve böcek türlerini engelleme konusunda 0 sızdırmazlık özelliği insanlara sağlıklı bir ortam sunuyor. Bu nedenle bu perdeler mekanlarda sıhhatli alanlar oluşturarak yaz ve kış mevsiminde insanların rahatça mevsimden istifade etmesini sağlıyor. Perdenin mekana uyumu konusunda da insanlara birbirinden güzel ve farlı renklerle ve modellerle sunulan zip perde çeşitleri, tasarım konusunda da harika bir üretime sahip.
Dış mekan ile iç mekan
Dış ve İç mekan uyumu noktasında çok güzel bir uyum oluşturan zip perdeler ile artık ev, işyeri ve ofisler çok daha havalı, şık ve zarif görünüyor. Zip Perdelerin yanı sıra cafe,villa vb kış bahçesi tarzında cam tavanlı mekanların cam kısımlarına uygulanan kış bahçesi perdesi modellerini web sitemizden inceleye bilirsiniz.  

Ürün Görselleri